FF - Forum Filmowe

Poprzedni temat «» Następny temat
co by było, gdyby Titanica wyreżyserował...
Autor Wiadomość
Mia Wallace 
kinomaniakWiek: 67
Dołączyła: 27 Cze 2009
Posty: 248
Skąd: ąd
Wysłany: 2009-08-17, 15:04   co by było, gdyby Titanica wyreżyserował...

Woody Allen
Jack pokłócił się z Rose i przeżywa kryzys osobowości. Chce popełnić samobójstwo. Nie ma jednak odwagi, więc zwraca się do kapitana (którego zna z ogólniaka) z prośbą o zatopienie statku, na co ten przystaje. W roli Jacka - Woody Allen. W roli Rose - Mia Farrow.

Pedro Almodovar
Jack i Rose to para gejów. Jack na wieść o chorobie wątroby ukochanego,postanawia zatopić statek, by wśród potencjalnych ofiar pozyskać jak najwięcej narządów do przeszczepu. W rolach głównych - jakieś geje.

Robert Altman
Na początku filmu poznajemy każdego z pasażerów z osobna. Katastrofy nie ma na ekranie, bo wszystkie pieniądze z budżetu poszły na gaże dla obsady.

Michelangelo Antonioni
W roli Jacka - Marcello Mastroiani. W roli Rose - Monica Vitti. Następuje zderzenie z górą lodową. Jack i Rose spacerują w ciszy po pokładzie. Po dziesięciu minutach Rose mówi "O, chyba w coś uderzyliśmy". Spacerują dalej w kształcie liter greckich "Alfa" i "Omega" jak kamera w "Zawód reporter". Po dziesięciu minutach Jack mówi "Doprawdy?" Odjazd kamery. Koniec.

Charles Chaplin
Na pokład przypadkowo dostaje się Jack, śmieszny włóczęga (w tej roli Charles Chaplin). Poznaje tam niewidomą Rose (Paulette Goddard), która płynie do Ameryki w odwiedziny do umierającej babci. Na wieść o zderzeniu z górą lodową, Jack w komiczny sposób zasłania własnym ciałem dziurę w burcie, tylko po to, by Rose mogła pożegnać się z babcią. W nagrodę dostaje buzi w policzek.

Joel Coen
Na statku przebywa małżeństwo - Jack i Rose. Jack dowiaduje się, że Rose zdradza go z kapitanem. Postanawia się zemścić i wynajmuje płatnego zatapiacza statków, by zatopił statek. W roli Jacka - Steve Buscemi. W roli Rose - Frances McDarmond. W pozostałych rolach - John Goodman, George Clooney i John Turturro.

Brian De Palma
Statkiem podróżują uchodźcy z Ameryki Łacińskiej, którzy już na dobre zadomowili się w USA (broń, narkotyki i te sprawy). Dochodzi pomiędzy nimi do konfliktu, który kończy się wielką strzelaniną. Strzały przebijają podłogę. Statek tonie w rytm arii z opery Carmen. Zbliżenie na twarz Ala Pacino. Płacze. Kurtyna.

Federico Fellini
Na wieść o zderzeniu, wszyscy pasażerowie postanawiają urządzić ostatnią w swoim życiu orgię.

Milosz Forman
Jack i Rose to twórcy sztuki nowoczesnej. Są wybitnymi jednostkami, które jednak w odizolowaniu od lądu tracą zmysły i podżegają pasażerów do buntu przeciw niedobremu jedzeniu. Bunt kończy się - a jakże! - zatopieniem statku. W roli Jacka - Vincent Schiavelli. W roli Rose - Courtney Love.

Terry Gilliam
Jack i Rose to para narkomanów. Palą, wciągają i wstrzykują wszystko co się da. Tym, że statek tonie w ogóle się nie przejmują, bo są pewni, że to narkotyczne wizje. W roli Jacka - Jeff Bridges. W roli Rose - Jeff Bridges.

Michael Haneke
Na statek dostają się dwaj psychopaci (Jack i Rose), którzy postanawiają zatopić statek. Szczęśliwie jednak Titanic omija górę lodową. Sfrustrowany Jack chwyta pilota i przewija taśmę do tyłu. Potem wraz z Rose wyciągają kilkudziesięciometrowe wiosła i kierują liniowiec na górę lodową. Udało się, statek tonie. Film otrzymuje Złotą Palmę, Złotego
Lwa, Złotego Niedźwiedzia i Złotego Gibbona. W prasie pojawiają się wielce entuzjastyczne recenzje,zaś w kinach na całym świecie - czterdziestu trzech widzów.

George Roy Hill
Jack i Rose to para złodziei i oszustów. Po udanym skoku na bank oraz przekręcie z totalizatorem, tym razem próbują zatopić Titanica - statek znienawidzonego przez nich bogacza. W roli Jacka - Robert Redford. W roli Rose - Paul Newman.

Alfred Hitchcock
Pierwsza scena - statek tonie. A później to dopiero się zaczyna!

Jim Jarmusch
Jack i Rose rozmawiają o wczorajszej imprezie, potem o filmach Kurosawy, potem o kanapkach z białym serem, potem o kuropatwach. O kluczach francuskich i Gregu, który założył fabrykę ołówków. Potem idą spać. Następnego dnia budzą się i schodzą z pokładu Titanica, który bezpiecznie dotarł do Nowego Jorku. W rolach głównych - Tom Waits i
Roberto Benigni.

Krzysztof Kieślowski
Statkiem podróżuje doświadczone małżeństwo - Jack i Rose. Kiedy Jack dowiaduje się, że statek zatonie, zaczyna zastanawiać się czy powiedzieć Rose o tym, że zdradził ją 17 lat temu. W roli Jacka - Jerzy Stuhr. W roli Rose - Grażyna Szapołowska.

Marek Koterski
Głównym bohaterem jest kapitan Titanica, którego tak wku*wiają te poj*by pasażery, że postanawia ku*wa mać zaj*bać to pier*olone pływające gówno i ch*j! W roli głównej - Marek Kondrat.

Stanley Kubrick
Reżyser dla większej wiarygodności postanawia zbudować naturalnej wielkości Titanica, a następnie zatopić go na Atlantyku. Jako że nie jest zadowolony z nakręconego ujęcia, nakazuje dubla z nowo wybudowanym modelem. I tak 41 razy. W efekcie realizacja filmu pochłania 800 miliardów dolarów, a na planie ginie 60 tysięcy statystów. Rok później
film otrzymuje Złotą Malinę.

David Lean
Film wygląda tak jak wersja Camerona, z tą różnicą, że jest trzy razy
dłuższy.

Sergio Leone
Titanic zostaje zatopiony w piasku prerii. W rytm gwizdania Ennio Morricone.

Michael Moore
Dokumentalna wersja filmu. W roli głównej Michael Moore. Na końcu dowiadujemy się, że winny tragedii statku był jego konstruktor i kapitan - niejaki George W. Bush, zaś w wyniku katastrofy zginęły dwa miliony biednych dzieci z Sudanu.

Sam Peckinpah
Następuje zderzenie z górą lodową. Pasażerowie zaczynają szukać winnych. Dochodzi do kłótni, która przeradza się w krwawą łaźnię. Wszyscy giną jeszcze przed zatonięciem statku.

Roman Polański
Reżyser z zapałem przystępuje do realizacji filmu. Dysponuje budżetem rzędu 300 milionów dolarów. W połowie zdjęć mówi: "Ku*wa, rzucam to w cholerę. Nie dla mnie takie filmy."

Martin Scorsese
Jack i Rose to kumple z przedmieścia. Pewnego dnia dochodzi pomiędzy nimi do kłótni o kobietę. Każdy z nich gromadzi wokół siebie wiernych zauszników spośród pasażerów. Oba gangi wykańczają się w wymyślny sposób. Kapitan (stronnik Jacka) postanawia zatopić statek, by uśmiercić wszystkich ludzi Rose. Nie przewidział jednak, że zginą w ten sposób i jego kompani. Słowo "fuck" pada w filmie 311 razy. Film nominowano do Oscara w dwunastu kategoriach, jednak nie dostał żadnej statuetki. W roli Jacka - Robert De Niro. W roli Rose - Joe Pesci.

Ridley Scott
Napisy początkowe zaczynają się mniej więcej tak - Russell Crowe jako Titanic...

Oliver Stone
Jack, ranny na wojnie w Wietnamie, postanawia zatopić statek w proteście przeciw polityce prezydenta Nixona.

Quentin Tarantino
Kultowy film podzielony na dwie części. Ścieżka dźwiękowa złożona z zapomnianych hitów rock'n'rolla lat 50. i disco lat 70. Liczne nawiązania do amerykańskiej popkultury. Błyskotliwe dialogi i stado pań biegających na bosaka. A Titanic? Jaki Titanic?

Andrzej Wajda
Jack to powstaniec z Warszawy, Rose to telegrafistka. Przez pierwszą część filmu usilnie starają się ostrzec angielską załogę, że grozi im zderzenie z olbrzymią, czerwoną górą lodową. W roli Jacka - Daniel Olbrychski. W roli Rose - młoda aktorka, debiutująca na dużym ekranie.

Petr Zelenka
Jack i Rose to młode małżeństwo, które w rejs wybrało się na okoliczność podróży poślubnej. Postanawiają zatopić Titanica, ponieważ Jackowi staje tylko wtedy, gdy znajduje się na wielkim statku, który tonie pośrodku Atlantyku.
 
 
Eva 
filmożercaWiek: 31
Dołączyła: 17 Lis 2008
Posty: 2070
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-08-27, 08:10   

Wygląda jakby nikomu nie chciało się tego czytać. A szkoda, bo warto. Śmieszny tekst. :klaszcze: :klaszcze: :klaszcze:
 
 
 
Thabel 
filmożercaDołączył: 22 Lis 2008
Posty: 1426
Skąd: Tichau
Wysłany: 2009-08-27, 12:07   

Ja przeczytałem :-) Zabrakło Pasikowskiego - w rolach głównych Linda i Pazura - Linda do Pazury - Co Ty K**** wiesz o zabijaniu i wysadził się w kotłowni statku, statek tonie ludzie umierają, Pazura w końcu pojmuje o co b z tym zabijaniem.
 
 
Ostatni Surfer 
ostatni surfer kali jugiWiek: 36
Dołączył: 18 Lis 2008
Posty: 5373
Skąd: CARCOSA
Wysłany: 2009-08-27, 13:02   

Thabel napisał/a:
Zabrakło Pasikowskiego

Zabrakło ale .. Lyncha i Cronenberga :hahaha:
 
 
Mia Wallace 
kinomaniakWiek: 67
Dołączyła: 27 Cze 2009
Posty: 248
Skąd: ąd
Wysłany: 2009-09-19, 17:33   

Ostatni Surfer napisał/a:
Zabrakło ale .. Lyncha

mówisz - masz!
David Lynch
Rose zachodzi w ciaze z Jackiem i rodzi mu dziecko-statek. Rose traci zmysly i zamienia sie w gore lodowa. Kobieta z kaloryfera spiewa "My Heart Will Go on and on and on". Slowa "and on and on" przeradzają sie w dzwięk morskich syren. Zahipnotyzowany tym Jack, dreczony caly czas psychicznie przez dziecko-statek, postanawia zatopic je za pomoca lodowca-matki.


(-;
 
 
jaz 
filmożercaWiek: 35
Dołączył: 28 Cze 2010
Posty: 6027
Skąd: Mariany Północne
Wysłany: 2010-10-03, 15:51   

Świetne! :hahaha:

Ode mnie

Alexander Payne
- Jack (Paul Giamatti) i Rose (Virginia Madsen) to małżeństwo w średnim wieku płynące statkiem. Podczas rejsu Jack zaczyna przeżywać kryzys wieku średniego. Tak się dziwnie składa, że akurat w tym samym czasie kapitan statku (Thomas Haden Church) zauważa, że statek nieuchronnie zmierza ku zderzeniu z górą lodową. Jack, dowiedziawszy się o tym, zaczyna pisać powieść swego życia. Kapitan w ostatniej chwili skręca i statek cumuje w Paryżu.
Ostatnio zmieniony przez BM 2010-10-07, 17:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Nuz 
filmożercaWiek: 33
Dołączyła: 24 Sty 2010
Posty: 4328
Skąd: ,,
Wysłany: 2010-10-03, 16:41   

i jeszcze Wong Kar Wai

Pierwsza połowa kwietnia 1912 roku. Jack (Tony Leung) - chiński imigrant, uciekający przed przeszłością (żoną i piątką dzieci), spotyka Rose (Maggie Cheung) - Kobietę Piękną, acz sponiewieraną przez zażywanie i zazdrosnego męża (Nie Pokazujący Twarzy). Aby zbliżyć się do obiektu, za sprawą pożyczonego na wieczne nieoddane smokingu, tudzież żelu do włosów i proszku do pieczenia - wchodzi w rolę mafijnego dilera i uderza na salony. Piękną historię miłosną przerywa (zanim na dobre się zaczęła) - szalony kelner (Takeshi Kaneshiro). Zrozpaczony z powodu utraty smokingu odziedziczonego po ojcu, weteranie-alkoholiku, wraz z oskarżoną o podkradanie proszku do pieczenia pomocą kuchenną (Faye Wong) - w akcie desperacji podrzuca do deserów zepsute ananasy; toksyny wywołują objawy tańca św. Witta u wszystkich pasażerów I klasy i załogi. Nie Pokazujący Twarzy deseru nie je (bo nie). Przekonawszy się, że proszek to proszek rozpoczyna pościg za niedoszłym uwodzicielem, a dostawszy go obrzuca - Spojrzeniem Pełnym Wyrzutu. Uwodziciel w akcie skruchy opuszcza statek by w samotności odpokutować swą grzeszną chuć - niestety w wybraną przez niego górę lodową celuje kapitan ciągle będący pod wpływem toksyn. Statek nieodwołanie sunie u zagładzie. Orkiestra przekonana, iż trafił jej się wyjątkowo wesoły turnus - gra do końca.
Jedyną ocalałą okazuje się być Pomoc Kuchenna, która po wyłowieniu podaje się za Piękną Kobietę...

tyle że w jego wykonaniu pewnie by się podobało :)


Mia Wallace napisał/a:
David Lynch
Rose zachodzi w ciaze z Jackiem i rodzi mu dziecko-statek. Rose traci zmysly i zamienia sie w gore lodowa. Kobieta z kaloryfera spiewa "My Heart Will Go on and on and on". Slowa "and on and on" przeradzają sie w dzwięk morskich syren. Zahipnotyzowany tym Jack, dreczony caly czas psychicznie przez dziecko-statek, postanawia zatopic je za pomoca lodowca-matki.
boskie!
 
 
migootka 
bywalecDołączyła: 16 Lut 2011
Posty: 169
Skąd: Łódź
Wysłany: 2011-02-22, 21:09   

Mia Wallace to jest świetne! :D To wszystko Twojego autorstwa?? :-) Heh, a co byś powiedział na Spielberga, Kusturice, von Triera i Eastwooda? :D:D
 
 
Ostatni Surfer 
ostatni surfer kali jugiWiek: 36
Dołączył: 18 Lis 2008
Posty: 5373
Skąd: CARCOSA
Wysłany: 2011-02-22, 22:38   

Użytkowniczka Mia Wallace zaginęła w akcji dawno temu :(
 
 
Simpson 
filmożercaWiek: 33
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 2851
Skąd: Kielce
Wysłany: 2011-02-22, 22:46   

O, jest taki temat tutaj? :)
 
 
migootka 
bywalecDołączyła: 16 Lut 2011
Posty: 169
Skąd: Łódź
Wysłany: 2011-02-22, 23:44   

Ostatni Surfer napisał/a:
Mia Wallace zaginęła w akcji


to Mia Wallace jest tu znana jako on, ona czy ONI? ;] :hmm:
 
 
Ostatni Surfer 
ostatni surfer kali jugiWiek: 36
Dołączył: 18 Lis 2008
Posty: 5373
Skąd: CARCOSA
Wysłany: 2011-02-23, 01:54   

migootka napisał/a:
to Mia Wallace jest tu znana jako on, ona czy ONI?

W sumie kto ją, jego, ich, wie. Internetowa anonimowość. :lol:
W każdym razie dla pewności sprawdziłem czy mi się z kimś nie pojebało. Tak to była użytkowniczka. Pewnie znaczek płci zmieniła przy okazji opuszczenia forum czy coś, albo się ujawniła jako on :zalamka
W każdym bądź razie, na przestrzeni dziejów forum, sporo osób się przez nie przewinęło, aktywnie postowali przez czas jakiś i z takiego czy innego powodu je opuścili. Czasem mi szkoda, że aż tyle osób zniknęło. Bo forum byłoby żywsze.
 
 
Budduskey 
świeżakWiek: 21
Dołączyła: 20 Kwi 2013
Posty: 44
Skąd: Gotham
Wysłany: 2013-04-21, 17:22   

Dawno się tak nie uśmiałam!
 
 
 
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group SiteMap
Template NoseBleed2 v 0.2 modified by Nasedo & BM, downloaded from theme4u website

forum filmowe FORUM FILMOWE forum filmowePage Ranking Tool stat4u